Původně byly operační systémy ( MS-DOS, Windows 3.1, Windows XP – 8.1, ale také Linux nebo iOS) vytvářeny jako základy pro textový editor, účetní systémy, skladovou evidenci a další kancelářské aplikace.

       U mnoha operačních systémů a dalších programů byl na prvním místě marketing, obchodní úspěch a prodejní výsledky. Navíc dodnes neexistují pravidla co má výrobek (software) splňovat v oblasti bezpečnosti, případně kvality a testování zdrojových kódů jednotlivých programů.  Situace v oblasti testování SW se pomalu mění, ale rozvoj dalších skutečných nebo potencionálních problémů je rychlejší.

 
     Tlak na obchodní úspěch a prodejní výsledky se přenesl i do oboru ICT bezpečnosti. Počítačové viry jsou nepříjemné, ale je to vlastně základ businessu těchto firem. Uvažování je dnes tak pokřivené, že bezpečnost Internetu a počítačových programů je prostor pro business, nikoliv požadavek na základní vlastnosti ICT oboru.  Mnoho počítačových virů v posledních měsících a letech jasně ukázalo, že současné řešení bezpečnosti je nedokonalé.  Z ICT bezpečnosti se stal business ale současné principy jsou nedokonalé nebo přímo nebezpečné. Je to vidět ještě více s rychlým rozvojem chytrých telefonů, tabletů. Ještě vážnější je situace v případě průmyslových systémů (SCADA / PLC), internetu věcí (IoT) nebo elektroniky v automobilech.

     

      V případě testování automobilů existují bariérové zkoušky NCAP, mnoho let je v provozu systém hlášení závadných výrobků RAPEX. Ještě vážnější postupy platí v případě kontroly letadel nebo léků.

 

         Záměrem je vybudovat ze SOFTWARE CONTROL SERVERu další službu sítě Internet, podobně jako jsou e-mail nebo www stránky.

 

  SCS je navržen pro kontrolu informací o souborech ve vašem počítači. SCS porovná informace o souborech od výrobce SW  s informacemi zjištěnými ve vašem počítači.